Rychlá pomoc

Databáze znalostí je sbírka odpovědí na často kladené dotazy a článků. Kapající kohoutek

Řešení

Jednoduchý trik na kapající kohoutek

Kapající kohoutek dokáže připravit rodinný rozpočet i o několik stokorun. S jeho opravou se tedy nevyplatí otálet. Než ale začnete hledat hasák a armaturu rozebírat, zkuste jednouchý trik, který radí Aleš Háma ve své knize Manuál pro chlapy: „Roztočte kohoutek nebo povolte páku naplno a nechte vodu chvíli odtékat. Poté je uzavřete. Pomohlo to? Pak byla příčinou závady drobná usazenina, která se do armatury dostala potrubím a bránila ventilu správně dosednout, proto kohoutek kapal. Proud vody ale dokázal nečistotu odplavit a vaše oprava je u konce. 

Nezapomeňte, že všechny opravy armatury byste měli začít tím, že zavřete vodu! Jde tady i o bezpečnost, protože budete-li rozebírat baterii, která je pod tlakem vody, vymrštěné součástky vás mohou zranit. A také pamatujte na to, že když odstraňujete svrchní část kohoutku, zpravidla hasákem, je dobré ho podložit hadrem, aby se povrch baterie nepoškodil. Pokud to nejde, rozhodně nic neřešte násilím či trháním. Zpravidla pomůže, když horní část nejprve trochu utáhnete, a teprve pak začnete povolovat. Další trik spočívá v obalení kohoutku hadrem a polití vroucí vodou, i to dokáže svršek uvolnit.

U novějších typů je to jednodušší, tato část je pouze nasazovací. Ve všech případech ale dávejte pozor, abyste neponičili povrchovou vrstvu armatury, která je velmi náchylná k mechanickému poškození, a jestliže se v ní udělají rýhy či jiná poškození, ve vlhkém prostředí začne baterie korodovat. Vyměnit ji pak budete muset bez ohledu na její funkčnost.

 
Byl tento článek užitečný? ano / ne

Detaily článku

ID článku: 3

Kategorie: Knowledgebase

Zobrazení : 869

Hodnocení (Hlasů): Hodnocen 2.3/5.0 (3)

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid